Knihovny FEKT poskytují tyto služby

 • Výpůjční služby

  Absenční výpůjčky lze zapůjčit mimo prostory knihovny FEKT. Knihy půjčujeme na dobu 4 týdnů a skripta na 6 týdnů (s možností prodloužení výpůjčky přes knihovní katalog Primo). Časopisy včetně příloh půjčujeme na dobu jednoho týdne. Jednotky uložené v depozitáři Vám rádi do 24 hodin přichystáme k vypůjčení.

  Prezenční knihy a skripta, oboje opatřené samolepkou "P", lze půjčit pouze do studovny.

 • Referenční služby

  Pracovníci knihovny Vám pomohou s vyhledáváním a orientací v Souborném katalogu VUT, poskytnou informace o dostupnosti databází, literatury, fondech a možnostech využití ostatních knihoven VUT.

 • Přístup k internetu

  Ve studovně Areálové knihovny FEKT je k dispozici 29 počítačů s internetem (jeden z počítačů je součástí tzv. ergonomického pracoviště). K přihlášení je zapotřebí znát vutlogin a vutheslo.

 • Elektronické informační zdroje (databáze)

  Knihovna FEKT poskytuje přístup k elektronickým informačním zdrojům (databázím), jedinečnému zdroji vědeckých informací, přístupnému 24/7.
  Více informací najdete na stránkách Ústřední knihovny VUT.

 • Reprografické služby

  V knihovně FEKT je možnost samoobslužného kopírování a tisku z počítače pomocí studentské karty (ISIC) a kreditu v systému Menza2000. Dále lze využít možnosti ČB tisku u výpůjčního pulty, který lze hradit pouze hotově.

  V knihovně FEKT provádíme kroužkovou vazbu formátu A4. Laminujeme formáty A5 a A4 a rovněž zde vážeme bakalářské a diplomové práce.

 • Skenování

  V knihovně FEKT lze samoobslužně skenovat přinesené materiály. K tomu je zapotřebí mít kartu ISIC pro přihlášení ke kopírce, samotné skenování je zdarma. Skeny lze nechat odeslat na email nebo si je uložit na přinesený USB disk.