Střední
a základníškoly

Soutěže a semináře

Na fakultě pořádáme celou řadu soutěží pro středoškolské týmy, nebo jednotlivce. Kromě účasti samotné, případné výhry a dalších benefitů mají soutěžící středoškoláci odpuštěné přijímací zkoušky k nám na fakultu. Podívejte se na přehled akcí a vyberte si, které se chcete zúčastnit.

Více informací ...

Soutěže a semináře

Populárně-naučné přednášky

Máme pro vás populárně-naučné přednášky i praktické ukázky témat spojených s elektrotechnikou, elektronikou a příbuznými obory. A jestli se vám nechce za přednáškou k nám, nevadí. Rádi přivezeme naši vědu k vám na střední školu. Pokud máte o přednášku zájem, napište nám a my vám pošleme aktuální seznam témat.

Kontakt ...

Populárně-naučné přednášky

Interaktivní herna Elektrikárium

Pojďte se pobavit do první univerzitní interaktivní herny v ČR. Vtipnou a zábavnou formou vám ukážeme, jak funguje elektřina i co všechno umí elektrotechnika a podobné obory. Pochopíte tak, že elektro je skutečně všude kolem nás.

Více informací ...

Interaktivní herna Elektrikárium

Dny otevřených dveří na míru

Nestiháte k nám přijet na oficiální Dny otevřených dveří nebo vás zajímají jen určité obory? Stačí nás kontaktovat a my pro vás připravíme Den otevřených dveří na míru podle vašich požadavků a představ. Napište nám a domluvíme si podrobnosti Vaší návštěvy.

Kontakt ...

Dny otevřených dveří na míru

Elektrotechnický kroužek

Máte doma dítě školou povinné se zájmem o techniku? Přihlaste ho k nám na kroužek, kde mu zábavnou formou ukážeme základy elektrotechniky i to, proč je tak důležitá. Nepůjde jen o teorii, dítě si prakticky vyrobí různá super elektroudělátka, se kterými se určitě bude chlubit nejenom doma, ale i kamarádům ve škole.

Kontakt ...

Elektrotechnický kroužek

Středoškolská odborná činnost (SOČ)

Ve spolupráci s JCMM jsme zapojeni do projektu SOČ, kde nabízíme témata odborných prací pro studenty středních škol, kteří se díky zpracování mají možnost dostat do kontaktu s odborným školitelem, podívat se do moderně vybavených laboratoří na univerzitě či k potřebným nástrojům, vzorkům a zařízením. Ti nejúspěšnější pak mohou být zvýhodněni u přijímacího řízení.

Více informací ...

Středoškolská odborná činnost

VUT Junior

VUT Junior je projekt VUT pro žáky základních škol a studenty nižších ročníků víceletých gymnázií. Cílem akce je seznámit účastníky hravou formou s prostředím VUT a nadchnout je moderními technologiemi. Žáci tak díky programu každý měsíc zavítají na jinou fakultu, kde je pro ně přichystán zajímavý program jako ochutnávka témat, kterými se fakulty zabývají.

Více informací ...

knihovna - elektronické informační zdroje