PrvnísemestrnaFEKTu?
Tozvládneš!

Další

Na co nesmíš zapomenout

 • Pokyny pro nově přijaté studenty

  Veškeré informace o průběhu Vašeho studia a dění na fakultě budete získávat na internetových stránkách FEKT (vyhlášky, studijní předpisy a další důležité dokumenty) a v informačním systému VUT (studijní výsledky, karty předmětů, studijní plány oborů, stipendia, karty ISIC, koleje a menzy, aj.).

  Více informací

 • Imatrikulace

  Proběhne 15. 9. 2023

  Imatrikulace je slavnostním akademickým obřadem univerzity, při němž jsou nově zapsaní studenti 1. ročníku prezenčního studia formálně přijímáni za členy akademické obce univerzity a jsou jim předávány imatrikulační listy.

  Více informací

 • Ubytovací stipendium

  Nárok na ubytovací stípko mají všichni studenti prezenčního studia, kteří mají místo trvalého pobytu mimo okresy Brno-město a Brno-venkov. Student podává elektronickou žádost a současně vyplňuje elektronický formulář o zavedení stipendijního účtu do Informačního systému. Výši stipendia stanoví rektor.

  Více o stipendiích

 • Rozřazovací test z angličtiny

  Angličtina se na FEKTu vyučuje od letního semestru prvního ročníku. Pro tebe jakožto prváka je důležité vyplnit elektronický test, který bude dostupný po přihlášení do IS. Díky testu tě systém zařadí do skupiny odpovídající tvým znalostem.

  Spustit rozřazovací test

 • Přihlášky k ubytování na kolejích

  Pokyny pro podání přihlášky k ubytování na kolejích a další informace jsou umístěny na stránkách Kolejí a menz

  KaM

 • Průkaz studenta nebo ISIC karta

  Přihlašte se do Informačního systému VUT, přejděte na odkaz "Portál". Na "Portál" v menu vyberte "Průkazy". Zde najdete veškeré pokyny k objednání standardního průkazu VUT nebo průkazu ISIC a nahrání potřebné fotografie.

  Informační systém VUT

Kde a jak řešit problémy?

 • Facebook skupina ročníku

  Všichni jsou na Facebooku. Mkrni, jestli už někdo něco podobného neřešil. Když ne, zeptej se lidí a oni ti určitě poradí. Alespoň spoznáš spolužáky. Ve více lidech se to lépe táhne.

  Facebook skupina

 • Studijní oddělení

  Když řešíš obecné věci typu potvrzení o studiu, ubytovací stípko, či nedostatek kreditů k pokročení do dalšího semestru, obrať se na studijní.

  Více o studijním oddělení

 • Pedagogové

  Nerozumíš látce? Nemůžeš na zkoušku? Máš nějaký jiný problém související s předmětem? Pak napiš vyučujícímu nebo garantovi předmětu. Pedagogové jsou u nás velice přátelští a určitě ti rádí pomůžou.

  Studijní poradci

Ještě něco

 • PerFEKT Start

  První víkend semestru, hned po Imatrikulaci, tě po škole provedou tvoji starší kolegové a ukáží ti, že Brno je to nejlepší studentské město.

  Více informací

 • Předškolovák VUT

  Rádi bychom tě přivítali hned ze startu na akademické půdě, a to prostřednictvím nezapomenutelné 4 denní seznamovací akce Předškolovák VUT.

  Více informací

 • Ambasadoři

  Máš ještě nějaké nejasnosti nebo otázky? Nevíš, co dělat v případě problému? K dispozici jsou ambasadoři bakalářských studijních programů. Neboj se je oslovit.

  Více informací

Něco tady chybí? Je to možné.
Ale v příručce prváka to určitě najdeš.

Příručka prváka