Tisková zpráva

NZEE - Chceme, aby naše konference rostla každý rok

datum: 07.05.2014

autor: Ing. Jiří Wagner

zdroj: FEKT VUT v Brně

soubor se zprávou: tz_NZEE-Mezinarodni_konference_v_novem_havu_140507.pdf

obsah zprávy:

Chceme, aby naše konference rostla každý rok

(Brno, 7. května 2014) Zdá se to, jako věčnost, ale mezinárodní konference Nekonvenční zdroje elektrické energie (NZEE) je zde již po pětatřicáté. Každý rok přichází se zajímavými tématy a obohacuje celý program vždy několika novinkami. Letos se účastníci mohou těšit na nejnovější trendy v oblasti klasické i inovativní energetiky, výzkum a vývoj elektrických zdrojů, či zkušebnictví, schvalování, normalizaci, ekologii a bezpečnost. Taková bude letos konference, která se uskuteční 21. - 23. 5. 2014 v hotelu Panorama, Blansko.

Letos se sborník z konference objevil v databázi TIB - The German National Library of Science and Technology. "Daří se nám kvalitní příspěvky konference NZEE umísťovat nejen do českých recenzovaných časopisů, ale pronikáme i do mezinárodních databází a citačních seznamů," dodává spokojeně hlavní organizátor konference doc. Ing. Petr Bača, Ph.D. To je dlouhodobě hlavní cíl této významné energetické události.

Organizátoři konference Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně, Česká elektrotechnická společnost, ústřední odborná skupina pro chemické zdroje elektrické energie a HYTEP, česká vodíková technologická platforma připravila letos odborný mix, proložený také odborným workshopem. „Letos jsme se rozhodli, že zvolíme cestu interaktivity. Věřím, že se všem bude tato novinka líbit a účastníci konference ji uvítají,“ dodává doc. Bača. Celá konference je rozdělena do šesti bloků. Část konference je věnována tématu úložišť elektrické energie, ať už ve formě chemické energie v akumulátorech, nebo vodíkovém úložišti. Dva bloky jsou také věnovány problematice fotovoltaiky, přestože je širokou veřejností vnímána negativně, odborníci vidí její velký potenciál. Již tradičně je jedna sekce zaměřena na elektromobilitu, představeny tentokrát budou kombinované systémy a zapojení palivového článku do napájecí soustavy elektromobilu. Do Blanska se letos sjede na 80 odborníků z oblasti energetiky, jak z řad vědců a výzkumníků, tak také soukromé sféry.

V doprovodném programu se účastníci mohou těšit na exkurzi větrného mlýna Rudice, nebo návštěvu jeskyně Výpustek. „Tento rok jsme zvolili program lehce poznávací a akční, tak snad to všichni účastníci vstřebají,“ dodává s úsměvem doc. Bača.

Více informací o konferenci najdete na www.nzee.cz.


http://www.feec.vutbr.cz/tisk_zpravy/tz_NZEE-Mezinarodni_konference_v_novem_havu_140507.pdf

zveřejněno dne: 19.05.2014