VUT už popáté podpoří charitativní akci Koláč pro hospic
Vysoké učení technické v Brně se i letos připojí k charitativní akci Koláč pro hospic, která se koná ve středu 8. října. Zájemci si budou moci koupit sladký koláč a podpořit tak dobrou věc. Výtěžek z letošního ročníku bude věnován na podporu domácí zdravotní péče nebo vybavení Domova pokojného stáří Kamenná a lůžkového hospice v Rajhradě.
Loňský stánek VUT na charitativní akci Koláč pro hospic. | Autor: Václav Koníček VUT akci podpoří již popáté, a to hned v několika lokalitách. Tři stánky budou v kampusu Pod Palackého vrchem,konkrétně u Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií, u Fakulty podnikatelské a u konečné zastávky tramvaje č. 12u Fakulty chemické. Jeden další stánek bude před Fakultou stavebnív Björnsonových sadech u Piknik boxu. Zároveň je připravena takémobilní jednotka, která v průběhu dne navštívíFakultu strojního inženýrství (7:15),CEITEC VUT(7:45), Fakultu informačních technologií(10:00),Fakultu architektury(11:00) arektorát (Gorkého ve 12:00, Antonínská ve 12:30).
Tradiční sbírka bude probíhat celý den a lidé mohou přispět nejen do sbírkových kasiček, ale také nawebunebo platbou na charitativní účet 246641158/0600 se zadáním variabilního symbolu 12109. V loňském roce se na charitu podařilo vybrat téměř 3,5 milionu Kč, z toho přes 105 tisíc Kč v rámci brněnské techniky.
Koláč pro hospic je tradiční sbírkou na podporu paliativní péče, kterou každoročně pořádá Diecézní charita Brno. Cílem akce je seznámit veřejnost s úlohou hospice a podpořit charitní péči o umírající, aby jejich závěrečné okamžiky života proběhly v klidu a v bezpečí. Darované příspěvky jsou pro Charitu důležitým zdrojem pro nákup nového vybavení, léků a zdravotnického materiálu.
Všem, kteří se rozhodnou zakoupit koláč a pomoci hospicové péči, předem děkujeme!