Tisková zpráva

Budoucnost nekonvenčních zdrojů energií je jasná

datum: 26.06.2015

autor: FEKT, Ing. Jiří Wagner

soubor se zprávou: tz_nzee2015_20150626.pdf

obsah zprávy:

Budoucnost nekonvenčních zdrojů energií je jasná

Závěry, ke kterým došla mezinárodní vědecká konference, nedegradují nekonvenční zdroje elektrické energie, ba naopak jejich rozvoj a další růst je vysoce předpokládaný. Mezinárodní konference se letos konala již po šestatřicáté. Útočiště konferenci nabídl hotel ALLVET, do kterého se sjelo na 80 odborníků z řad akademických a vědeckých pracovníků a zástupců firem.

Celá konference se nesla v duchu odborných přednášek a workshopů. Součástí samozřejmě byl i společenský program. Ten se letos skládal z exkurze v pivovaru a v Leteckém muzeu - obě exkurze proběhly ve Vyškově. Nosným tématem konference byly novinky a trendy v klasických, alternativních i nových, dosud nekomerčních, zdrojích energií. Novou sekcí byla také legislativní úprava alternativních zdrojů energií. „Celá konference se konala ostatně, jako již tradičně, v několika sekcích. V každé sekci byly přednášeny příspěvky obdobného zaměření a k nim byla také odpovídající debata,“ představuje koncept konference předseda organizačního výboru doc. Ing. Petr Bača, Ph.D.

Letos se do konference zapojilo mnoho odborníků z řad firem, kteří měli možnost prezentovat své příspěvky a náhledy na vývoj v oblasti energetiky z praxe. Oproti tomu se na konferenci objevili také mladí vědci, doktorandi, kteří přednášeli pohled akademické obce. „Naše konference je skvělým místem pro konfrontaci názorů, praxe, vědy a výzkumu. Jsme rádi, že mezi nás přichází stále více odborníků z praxe. Jejich pohled je pro rozvoj mladých vědců zásadní,“ dodává Bača.

V rámci odborného workshopu odborníci diskutovali na témata moderních akumulátorů. „Workshop jsme zařadili na základě sílících hlasů a poptávky na podobnou aktivitu. Workshop patří mezi stálice našeho programu a každý rok se zde objevují zajímavé názory a závěry,“ dodává Bača. Letos se nejvíce debatovalo o zvyšování kapacit baterií a alternativních možnostech uchovávání energie.

I letos se příspěvky ze sborníku konference NZEE objeví v renomované databázi recenzovaných příspěvků TIB. Navíc v rámci konference se vybrané příspěvky publikují i v recenzovaných časopisech Elektroscope, Elektrorevue, TZB-INFO, AEEE a Energetika.

A jak hodnotí konferenci její účastníci? „Letos byla konference hodně propojená s praxí. Debatovalo se na úrovni a bylo super vidět střetnutí akademického pohledu a pohledu lidí z praxe. Konferenci jsme si užili a děkujeme za možnost na ní vystoupit se svými příspěvky,“ dodávají doktorandi Fakulty elektrotechniky a informačních technologií VUT v Brně.

Další ročník konference se uskuteční v květnu 2016 a organizační výbor již započal své přípravné práce. Více informací najdete na http://www.nzee.cz.

 

 

tz_nzee2015_20150626.pdf

 

 

 

zveřejněno dne: 13.10.2016