Tisková zpráva

Soutěž pro středoškoláky Merkur perFEKT Challenge láká

datum: 11.11.2013

autor: Taťána Krajčírovičová

zdroj: FEKT VUT v Brně

soubor se zprávou: tz_Merkur_laka_131111.pdf

obsah zprávy:

Soutěž pro středoškoláky Merkur perFEKT Challenge láká

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT), VUT v Brně po dvou letech úspěšného pilotního provozu spustila vylepšenou verzi soutěže se stavebnicí Merkur. Nově se soutěž jmenuje Merkur perFEKT Challenge a je určena čtyřčlenných středoškolským týmům, které baví alespoň trochu „bastlení“, elektrotechnika a případně programování.

Soutěž proběhne 26.11.2013 v laboratořích fakulty, má 5 různých témat a řadu cen od partnerů soutěže (AT&T, ABB, Automotive Lighting, ON Semiconductor, FEI, Hella Autotechnik nebo Student Agency). „Z kapacitních důvodů bylo možné akceptovat přihlášku pro nejrychlejších 30 týmů. I přesto, že se jedná o velké číslo (120 soutěžících studentů), byla kapacita naplněna již měsíc po vyhlášení soutěže“ říká doc. Ing. Jiří Háze, Ph.D., proděkan pro vnější vztahy FEKT a dodává „Velmi nás těší, že týmy reprezentují nejen střední odborné školy, ale také gymnázia (více jak třetina týmů). Soutěžní týmy se rekrutují zejména z Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého kraje a kraje Vysočina. Máme však i zástupce z Hradce Králové nebo dokonce Trutnova.“

Vítězové jednotlivých témat se pak utkají v únoru 2014 v superfinále o celkového vítěze pro letošní ročník a získají tak možnost vlastnit na jeden rok veliký putovní pohár pro celkového vítěze soutěže.

Mediálními partnery soutěže jsou vydavatelství FCC Public, časopis DPS-AZ, web tzb-info.cz a časopis Electroscope. V rámci spolupráce s Technickým muzeem v Brně pak plánujeme vystavení soutěžních prací v rámci výstavy „Merkur – legendární stavebnice“, která bude probíhat od 12.11.2013 do 9.2.2014. Další informace k soutěži naleznete na webu http://www.feec.vutbr.cz/merkur/.


http://www.feec.vutbr.cz/tisk_zpravy/tz_Merkur_laka_131111.pdf

zveřejněno dne: 27.11.2013