Aktuality

Merkur perFEKT Challenge 2022/2023 - výsledky superfinále

Superfinále IX. ročník

Již podeváté se na půdě Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií konalo superfinále soutěže Merkur PerFEKT Challenge. Ve čtvrtek 26.1.2023 měli studenti devíti vítězných týmů základního kola, za úkol vytvořit vozítko, které autonomně dojede k velké věži (v našem případě palma), objede ji a vrátí se zpět do místa, ze kterého vyjelo. Superfinále pro všech devět čtyřčlenných týmů začalo v devět hodin. Studenti se pustili do programování mikrokontrolérů, stavění pohyblivých konstrukcí rozličných tvarů a hledání vhodné vítězné strategie. Ve tři hodiny své výtvory představili odborné porotě, která na základě splnění zadání určila vítěze. Putovní pohár vyhrál tým MARS ze Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a obchodní akademie Břeclav.

Všem zúčastněným týmům gratulujeme, děkujeme za účast a předvedené výkony a těšíme se v září 2023 na další ročník soutěže.

Fotografie z finální soutěže

Zapsáno: 8.2.2023

Merkur perFEKT Challenge 2022/2023

IX. ročník

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně vyhlašuje 9. ročník soutěže Merkur perFekt Challenge 2022.

Registrace bude spuštěna 19.9.2022. Vzhledem k omezenému počtu registrovaných týmů se přihlaste co nejdříve! Prosím, pozorně čtěte pravidla soutěže.

Těšíme se na Vás.

Zapsáno: 12.9.2022